iyi tarım uygulamaları

 SERTİFİKA SORGULA

EĞİTİM

2005 yılında başladığımız EUREPGAP, ardından 2007 yılından itibaren İYİ TARIM UYGULAMALARI,GLOBALGAP, HACCP,ISO 22000,İÇ TETKİK konulu eğitimlerimize yaklaşık 750 Kişi katıldı.Sertifikasyon sektörünün gereken noktaya gelebilmesi için daha pek çok paydaşın eğİtilmesine katkıda bulunacağız. Eğitimlerimizin temel amacı belgelendirme sektörüne kalifiye danışmanlar,iç denetçiler ve yöneticiler katabilmektir.Bu amaçla Deneyim ve eğitimlerimizi bir araya getirerek muhteşem bir kaynak oluşturduk. Eğitimlerde katılımcılara tüm bilgi ve deneyimlerimizi somut kaynaklar ve verilerle destekleyerek sunarız.Bunun içindir ki , katılımcılarımız revizyon sonrası güncelleme eğitimlerini de özellikle bizden talep ederler.

GLOBALGAP yeni versiyon V4 eğitimi :

1 Ocak 2012 den itibaren GLOBALGAP versiyon 4 ‘e göre denetimlerimizi ve sertifikasyonlarımızı gerçekleştirmeye başladık.Ancak bu sürece geçiş müşterilerimiz için biraz zorlayıcı oldu. Bu noktada GLOBALGAP sertifikasyonu yapan müşterilerimize destek olmak amacıyla her ay düzenli olarak GLOBALGAP V4 eğitimi açıyoruz. .Katılımcılarımızı kolaylıkla denetimden geçebilecekleri nitelikte bilgiyle donatıyoruz.

İYİ TARIM UYGULAMALARI TEMEL EĞİTİMİ:

GLOBALGAP V4 revizyonundan sonra GLOABALGAP VE ITU ‘nın yolları büyük ölçüde ayrıldı. ITU artık bağımsız olarak düşündüğümüz ulusal bir standart olarak uygulanmaya gelişerek devam ediyor. Gerek desteklemeler gerekse yeni hal yasasında Sertifikalı ürünlere ayrıcalık tanınması ITU sertifikasyonuna olan ilgiyi artırıyor. Bu eğitimimizle İYİ TARIM UYGULAMALARI YÖNETMELİĞİ’ne göre standardın eksiksiz yorumlanmasını ve eğitim de sağladığımız ayrıntılı kaynak ve örneklerle uygulayıcılara rehberlik etmeyi hedefliyoruz.

GLAOBALGAP ve ITU için KYS (Kalite Yönetim Sistemi) EĞİTİMİ:

Üretici grubu denetimlerinde (seçenek 2) en fazla uygunsuzluk olarak tespit edilen kontrol noktaları Kalite yönetim Sistemi ile ilgilidir. Bu eğitim Türkiye’de ilk ve tek olarak ECAS tarafından verilir ve bu eğitimle Globalgap ve ITU üretici grubu sertifikasyonun şartlarından olan KALİTE YÖNETİM SİSTEMİNİN kurulması,yönetilmesi ,gözden geçirilmesi ve denetlenmesinden sorumlu olan kilit pesonele standardın gerektirdiği niteliklerin kazandırılması hedeflenir.

İYİ TARIM UYGULAMALARI & GLOBALGAP - İÇ DENETÇİ - SERTİFİKA PROGRAMI :

Üreticilerin ve merkez ofis İç denetimlerinin Etkin ve bilinçli bir şekilde erçekleştirilmiş olması ,denetim sürecinin sıkıntısız geçmesinde ve aynı zmanda Sertifikasyon sürecinin hızlandırılmasında olumlu bir faktördür.Bu eğitimimizle iç denetçi olarak atanacak personelin GLOBALGAP ve ITU Standartlarının gerektirdiği yeterliliğe ulaşmasını ve İÇ TETKİK prosesini etkili planlayıp uygulayabilmesini ve ,raporlayabilmesini sağlamaktır. Ayrıca İç Denetçilerin gerekli donanıma ulaşabilmesi için yine standartların gerekliliği olan TEMEL HİJYEN ve GIDA GÜVENLİĞİ eğitimlerini de bu sertifika programına dahil ediyoruz.