iyi tarım uygulamaları

İYİ TARIM UYGULAMALARI LOGOSU BELİRLENDİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı mevzuatlarına göre üretilen iyi tarım uygulaması ürünlerin ambalajlarında kullanılmak üzere ve iyi tarım uygulamalarının tanıtıcı ve belirleyici olmasına katkı sağlamak amacıyla kullanılacak logonun belirlenmesine yönelik olarak düzenlenen Logo yarışması sonuçlanmıştır. Seçici Kurul 63 eseri, yayınlanan şartname çerçevesinde, iyi tarım uygulamalarının genel anlamını yansıtacak şekilde, yaratıcı, akılda kalıcı ve fonksiyonel olarak kullanımına imkân vermesi açısından değerlendirmiştir.

Seçici Kurul

Dr. Talat ŞENTÜRK-Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı V. Vildan KARAARSLAN-İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım Daire Başkanı Fehmi MERT-İyi Tarım Uygulamaları Birim Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Özden Pektaş TURGUT -Gazi Üniversitesi-Güzel Sanatlar Fakültesi Dr. M.Burcu CODUR-Hacettepe Üniversitesi-Güzel Sanatlar Fakültesi Türkşan KARATEKİN-Eğitim,Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığında Uzman-Rejisör

Seçici Kurulun yaptığı değerlendirme neticesinde, Mustafa TOPALOĞLU adlı adayın MT9870 rumuzlu eseri; iyi tarım uygulamaları logo yarışmasında ödüle layık bulunmuştur.